Նախկին ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանի ապօրինի գույքի գործով որոշում է կայացվել․ armlur.am
Armlur.am-ը գրում է․ Նախկին ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանի եւ նրա կնոջ՝ Լուսինե Թադևոսյանի, Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործը մտավ հակակոռուպցիոն դատարան: Գործը մակագրվել է դատավոր Կարապետ Բադալյանին:
Նախկին ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանն ու կինը՝ Լուսինե Թադևոսյանը, այսօր՝ 2026 թ․ հունվարի 19-ին, հրավիրվել են Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչություն: Նրանց պատկանող գույքի առնչությամբ իրականացվել է ուսումնասիրություն: Դատախազություն են հրավիրվում գործի նյութերին ծանոթանալու և դիրքորոշում ներկայացնելու համար:
2018 թ․ իշխանափոխությունից հետո Վալերիյ Օսիպյանը նույն տարվա մայիսի 10-ին նշանակվեց ոստիկանության պետի պաշտոնում: Այնուհետև վարչապետի 2019 թ․ սեպտեմբերի 18-ի որոշմամբ՝ Վալերիյ Օսիպյանը նշանակվեց վարչապետի գլխավոր խորհրդական: Օրեր անց՝ հոկտեմբերի 7-ին, Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ Վալերիյ Օսիպյանն ազատվեց վարչապետի գլխավոր խորհրդականի պաշտոնից: