Հակասանիտարական ու խոլերայի վտանգ՝ Փարաքարում. կեղտաջրերը մի քանի տարի է՝ գրավել են գլխավոր փողոցը, իսկ Արմավիրի մարզպետարանը, Փարաքարի համայնքապետարանը ու «Վեոլիա ջուրը» ջայլամի կեցվածք են ընդունել. ՖՈՏՈՌԵՊՈՐՏԱԺ, ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Տևական ժամանակ է՝ Արմավիրի մարզի Փարաքար խոշորացված համայնքի Կարեն Դեմիրճյան փողոցում տիրում է գարշահոտություն:
Ինչպես տեղից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, 2 տարուց ավելի է՝ կեղտաջրերը դուրս են գալիս և ողողում են ողջ փողոցը՝ լցվելով անգամ բնակիչների տներ:
Ֆոտոլրագրողի հետ զրուցյում բնակիչներն ասում էին.
«2 տարի է՝ Արմավիրի մարզպետարանը, Փարաքարի համայնքապեատարանը, «Վեոլիա ջուր»-ը ջայլամի կեցվածք են ընդունել, չեն փորձում կամ չեն էլ ցանկանում այս հակասանիտարական վիճակը վերացնել:
1-2 անգամ խնդիրը փորձել է լուծել Փարաքարի նախկին համայնքապետերից Դավիթ Մինասյանը, բայց խնդիրը պետք է լուծվի հիմնովին, ու դա մեր կարծիքով «Վեոլիա ջրի» խնդիրն է:
Ամոթն էլ է լավ բան, ով է տեսել՝ 21-րդ դարում 2 տարուց ավելի նման հականսանիտարական, հակահիգիենիկ վիճակ, ասում են՝ պայքարում ենք վարակի դեմ, բա սրանից այն կողմ էլ ինչ պետք է լինի, որպեսզի պատկան մարմինները մատը մատին տան ու խնդիրը լուծեն, ամոթ է՝ ամեն անգամ էս պատկերը տեսնելիս էդ պատասխանատուներին եթե նախկինում հայհոյում էինք, հիմա անիծում ենք»: