Նոր մանրամասներ՝ Երևանում տեղի ունեցած խոշոր ու ողբերգական ավտովթարից. պարզվել է մահացածի և վիրավորների ինքնությունը. ՖՈՏՈՌԵՊՈՐՏԱԺ, ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
views-count61720 դիտում article-date 21:20 29-01-2015
Հայաստանի քննչական կոմիտեի Երևանի քննչական վարչության հատկապես կարևոր գործերով քննիչ Մանվել Մուրադյանի կողմից հարուցված գործի նախաքննության ընթացքում պարզվել է՝ այսօր Երևանում տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի հետևանքով մահացածի և վարորդների ինքնությունը: Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, պարզվել է, որ Daewoo Nexia մակնիշի Լ 2888 համարանիշի ավտոմեքենան վարել է Երևան քաղաքի Բադալ Մուրադյան փողոցի բնակիչ, 58-ամյա Վահագն Ջրաղացպանյանը, իսկ Lexus մակնիշի 34 ZA 841 համարանիշի ավտոմեքենան վարել է Երևան քաղաքի Կոմիտասի պողոտայի բնակիչ, 25-ամյա Արամ Մխիթարյանը: Վթարի հետևանքով մահացել է Մյասնիկյան պողոտայի բնակիչ, 25-ամյա Նարեկ Եսայանը, իսկ Ա. Մխիթարյանն ու Վ. Ջրաղացպանյանը տեղափոխվել են «Արմենիա» բժշկական կենտրոն: Ֆոտոլրագրողի տեղեկություններով՝ Daewoo Nexia ավտոմեքենան հաշվառված է Երևանում գործող «Կալինա տուր» ՍՊԸ-ի հաշվեկշռում, իսկ Lexus-ի վարորդ Ա. Մխիթարյանը աշխատում է «ԲԱԿԱՐՏԱՐՄ» ՍՊԸ-ում: Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ վթարի մեղավորը եղել է տաքսու վարորդը, ով փորձել է շրջադարձ կատարելով մտնել գլխավոր փողոց, ինչի հետևանքով էլ տեղի է ունեցել ողբերգական վթարը: Ֆոտոլրագրողը հայտնում նաև, որ հարվածի արդյունքում մեքենաներից մեկից պոկվել էր գազաբալոնը և կոտրվել էին մեքենաների անվահեծանները: Ինչպես ավելի վաղ [url=https://shamshyan.com/hy/article/2015/01/29/41390/]հայտնել էր[/url] ֆոտոլրագրողը, հունվարի 29-ին, ողբերգական ավտովթար էր տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 12:00-ի սահմաններում Ճանապարհային ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ էր ստացվել, որ Եղվարդի խճուղում՝ «Վինի Թուխ» մանկական սրճարանի և «Mazda» սերվիսի հարևանությամբ բախվել են Lexus մակնիշի 34 ZA 841 համարանիշի և Daewoo մակնիշի Լ 2888 համարանիշի ավտոմեքենաները: Բախման հետևանքով Lexus-ը դուրս էր եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց և բախվել բետոնե սյանը: Հարվածի արդյունքում Lexus-ի տղա ուղևորը տեղում մահացել էր, իսկ Lexus-ի և Daewoo-ի վարորդները մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել էին «Արմենիա» բժշկական կենտրոն: Վթարի վայր էին ժամանել Ճանապարհային ոստիկանության 1-ին սպայական գումարտակի ծառայողներն ու ՀՀ Տարածքային կառավարման և Արտակարգ իրավիճակների նախարարության Փրկարար ծառայության հրշեջ-փրկարարները: Օպերատիվորեն դեպքի վայր էին ժամանել Հայաստանի քննչական կոմիտեի Երևանի քննչական վարչության պետի տեղակալ Արտաշես Վանյանը, հատկապես կարևոր գործերով ավագ քննիչ Գագիկ Հարությունյանը և հատկապես կարևոր գործերով քննիչ Մանվել Մուրադյանը: Լուսանկարները և տեսանյութը՝ Գագիկ Շամշյանի