Ճանապարհային երթևեկության կանոնների, անվտանգության պահպանման համար մայրուղիներում, փողոցներում, անգամ բակային հատվածներում պարտադիր պետք է տեղադրված լինեն երթևեկությունը կարգավորող նշանները, փողոցները լինեն գծանշված և այլն։
Այսօր՝ փետրվարի 21-ին, ինչպես տեղից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, արդեն տևական ժամանակ է Երևանի Դավթաշեն վարչական շրջանների Եղվարդի խճուղում՝ Միկոյան փողոցի շենքերի դիմաց հետիոտնի համար նախատեսված անցման վայրում 2 տեսակի ցուցանակ է գործում։
Բնակիչները կատակում էին՝ ասելով. «Դավթաշենի թաղապետը ամեն օր այս ճանապարհով է երթևեկում, գուցե չի տեսնում, իսկ եթե տեսնում է ու չի փորձում պատասխանատուներին հորդորել, որպեսզի վրաերթ-վթարի հետևանքով տեղաշարժված ցուցանակը նորից նույն դիրքին բերեն, ապա դա շատ զարմանալի է։ Հիմա նույնիսկ կատակում ենք՝ ասելով, որ հետիոտների մի մասը այս հատվածով պետք է անցնի քայլելով, քանի որ տեղադրված ցուցանակը դա է հուշում, մի մասն էլ պետք է անցնի պառկած վիճակում՝ սողալով, քանի որ ցուցանակներից մեկն էլ այնպես է դրված, որ հուշում է՝ այդպես պետք է անցնես»։