Ժողովրդի սպասելիքներն արդարացնող քաղաքական ուժը մեծ քվեներ կստանա. Սերգեյ Բագրատյան
views-count1914 դիտում article-date 16:41 15-11-2018
Հայաստանում կայանալիք խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններին քաղաքական ուժերին ընտրելու առումով՝ ժողովրդի համար էական նշանակություն կունենան Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի վերաբերյալ նրանց մոտեցումները: «[url=https://armenpress.am/arm/news/954660.html]Արմենպրես[/url]»-ի հաղորդմամբ՝ խոսելով առաջիկա խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններից, այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԲՀԿ փոխնախագահ, ԱԺ պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանը: «Վստահ եմ, որ քարոզարշավի ընթացքում ասելիք ունեցող քաղաքական ուժերը կվերահաստատեն իրենց տեղը քաղաքական քարտեզի վրա: Վստահ եմ նաև, որ ժողովուրդն ավելի շատ սպասելիքներ ունի տնտեսական, սոցիալական ոլորտներում: Այն քաղաքական ուժերը, որոնք կսպասարկեն ժողովրդի շահերը՝ բնականաբար ավելի մեծ քվեներ կունենան և կկարողանան հետագա գործունեությունը կազմակերպել խորհրդարանում»,- նշեց Բագրատյանը: Նրա խոսքով՝ ժողովրդի ընտրության հարցում էական նշանակություն կունենան նաև քաղաքական ուժերի մոտեցումները Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի վերաբերյալ: Պատգամավորը շեշտեց նաև բնապահպանական խնդիրների ու արտաքին մարտահրավերների առկայությունը: «Մենք բոլորս պետք է պատրաստ լինենք և՛ արտաքին մարտահրավերներին, և՛ ներքին որոշակի տնտեսական խնդիրների լուծմանը»,- ասաց Սերգեյ Բագրատյանը: 2018 թվականի նոյեմբերի 14-ին 18:00-ի դրությամբ ավարտվել են ԱԺ արտահերթ ընտրություններին առաջադրումները: Ընդհանուր առմամբ մասնակցելու է 9 կուսակցություն և 2 դաշինք: Հայաստանում խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունները տեղի են ունենալու դեկտեմբերի 9-ին: Քարոզարշավը սկսվելու է նոյեմբերի 26-ից: