Ես անբարոյական եմ համարում Հայկ Մարությանի կողմից ընտրությունները կեղծելու մասին հայտարարություն անելը. Հրաչյա Հակոբյան․ news.am
views-count1414 դիտում article-date 20:34 07-09-2023
Ես զարմանում եմ պնդումների վրա, թե Երեւանի ավագանու ընտրությունները կեղծվելու են, ընտրությունները չեն կեղծվել անգամ մեր ամենածանր ժամանակահատվածում՝ 2021-ի ԱԺ ընտրություների ժամանակ: Այս մասին այսօր՝ սեպտեմբերի 6-ին, ԱԺ-ում NEWS.am-ի հետ զրույցում նշեց ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Հրաչյա Հակոբյանը՝ անդրադառնալով Երեւանի նախկին քաղաքապետ։ Հայկ Մարությանի հայտարարությանը, թե իշխանության դիրքերը թույլ են, եւ ինքը չի բացառում, որ իշխանությունը կփորձի կեղծել ընտրությունները:
«Որեւէ մեկը չունի որեւէ հիմք ասելու, որ մենք ընտրություն ենք կեղծել, կեղծում կամ կեղծելու: Մենք հեղափոխության ժամանակ հայտարարել ենք, որ ՀՀ քաղաքացիներն են ձեւավորելու իշխանություն, եւ մենք բացառում ենք որեւէ պարագայում, որ կկողծենք ընտրությունները: Ես անբարոյական եմ համարում 2018-ին մեր քաղաքապետի թեկնածուի (նկատի ունի Հայկ Մարությանին-խմբ) կողմից նման հայտարարություն անելը»,-ասաց նա:
Անդրադառնալով նրան, որ այս պահին ՔՊ-ի դիրքերը թույլ են, ՔՊ-ական պատգամավորն ասաց. «Մեր դիրքերը 2021-ի ընտրությունների ժամանակ էլ կարծես թե, որոշ մարդկանց համոզմունքն էր, որ թույլ էին, բայց մենք չենք կեղծել ընտրություններ, հիմա էլ չենք պատրաստվում:
Մենք չենք համարում, որ մեր դիրքերը թույլ են: Մենք ամենօրյա քարոզարշավ ենք իրականացնում եւ ես ինքս օր օրի տեսնում եմ մեր դիրքերի էլ ավելի ամրապնդումը»: