Երևանի Ծովակալ Իսակովի անվան դպրոցում հսկայական բարդին արմատից կոտրվել ու տապալվել է, փակելով ճանապարհը․ փրկարարները, չսպասելով քաղաքապետարանի ու թաղապետարանի չինովնիկների ժամանմանը, օգնության ձեռք մեկնեցին դպրոցին․ ՖՈՏՈՌԵՊՈՐՏԱԺ, ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Այսօր՝ մայիսի 17-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 08։40-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության Փրկարար ծառայության 911 ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Արաբկիր վարչական շրջանում Արամ Խաչատրյան փողոցում գործող Ծովակալ Իսակովի անվան դպրոցի բակում հսկայական բարդին արմատից պոկվել, ընկել ու փակել է ճանապարհը։
Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, օպերատիվորեն ժամանել են ՓԾ Երևանի թիվ 5-րդ հրշեջ-փրկարարական ջոկատից 1 մարտական հաշվարկ։
Օղակի հրամանատարներ Ռաֆիկ Վելյանը, Էդուարդ Ալեքսանյանը, ավագ հրշեջ Ժիրայր Գալստյանն ու հրշեջ Աբով Աբովյանը, չսպասելով Արաբկիր վարչական շրջանի ղեկավարի աշխատակազմի և Երևանի քաղաքապետարանի համապատասխան բաժնի պատասխանատուների ժամանմանը, իրենց էլեկտրական սղոցով դպրոցի ճանապարհը փակած ծառը մասնատեցին և հեռացրեցին անվտանգ վայր։
Այս պահին դպրոցի տնօրինությունը սպասում է, որպեսզի ժամանեն քաղաքապետարանի և թաղապետարանի ծառայողները և դպրոցի բակից հեռացնեն կտրված ծառը։
Գ․ Շամշյանի տեղկություններով՝ ծառը տապալվել է գիշերը, արմատն ամբողջովին չորացած է եղել, և երջանիկ պատահականությամբ՝ տուժածներ չկան։