Ոստիկան Գագիկ Մկրտչյանի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր, «Սասնա ծռերի» անդամ Սեդրակ Նազարյանինը՝ կայուն ծանր. «Հայկական ժամանակ»
views-count6522 դիտում article-date 09:48 09-08-2016
«Հայկական ժամանակ» թերթը գրում է. «Հուլիսյան իրադարձությունների հետևանքով քաղաքացիական հիվանդանոցներ ընդունված բազմաթիվ անձանցից երեկվա դրությամբ շարունակում էր ստացիոնար բուժում ստանալ 9 տուժած։ Կայուն կամ ծայրահեղ ծանր էր գնահատվում նրանցից երկուսի վիճակը։ Այս տեղեկությունը փոխանցեցին առողջապահության նախարարությունից։ Այստեղից նաև ասացին, որ նրանցից մեկը ոստիկան է, որը «Հերացի» համալսարանական թիվ մեկ կլինիկայից տեղափոխվել է «Աստղիկ» բժշկական կենտրոն, որովհետև հեմոդիալիզի անհրաժեշտություն էր զգացվում և գտնվում է ծայրահեղ ծանր վիճակում, մյուսը «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ է, որը «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունքում է: Հիշեցնենք, որ ոստիկանը Գագիկ Մկրտչյանն է, «Սասնա ծռերի» անդամը՝ Սեդրակ Նազարյանը։ Երկուսն էլ ստացել էին հրազենային վիրավորում»։ [b]Մանրամասն՝ թերթի այսօրվա համարում։[/b]