Ամեն մի զինվորի մեռնելով՝ մենք հետները մեռնում-սաղանում ենք, վախտին, որ մեզ էին վրա տալիս, մենք կարողացանք իրենց գլուխն էլ, ականջն էլ կտրել, հլա քթներն էլ վրեն. Մանվել Գրիգորյան. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
views-count47181 դիտում article-date 14:51 03-05-2016
Վախտին, որ մեզ էին վրա տալիս, մենք կարողացանք իրենց գլուխն էլ, ականջն էլ կտրել, հլա քթներն էլ վրեն: Հիմա մեր երեխեքին են վրա տալիս: Այս մասին կամավորականների հետ զրույցում ասաց ԵԿՄ վարչության նախագահ, Զորավար, Արցախի հերոս, գեներալ-լեյտենանտ, ԱԺ պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանը: Խոսքի ընթացքում նաեւ նշեց, որ երկու օր առաջ հեռախոսազրույց է ունեցել գեներալներից մեկի հետ, ով ասել է, որ մեր սխալն է եղել, որ 94-ին կանգնել ենք: ՙՄենք մինչեւ վերջ, ինչքան կարող էինք, պետք է դրանց կոտորեինք: Ֆակտիչնի չարեցինք: Ի դեպ, իրա տղան էլ այսօր ծառայում է: Ու գիտե՞ք՝ ինչ էր ասում, որ Աստծուց խնդրում է, որ թեկուզ զոհվեն, բայց թոռները խաղաղ ապրեն: Մենք պարտավոր ենք մեր երեխեքի, երիտասարդների կողը կանգնելու: Ու չհամարեք, որ եկել ենք Արցախը պահենք՝ մենք եկել ենք, որ մեր տունը պահենք: Էսօր ամեն մի զինվորի մեռնելով՝ մենք հետները մեռնում-սաղանում ենք»,- նշեց գեներալը: [color=#CC0000]SHAMSHYAN.com[/color]-ը մանրամասները ներկայացնում է տեսանյութում: